Zaproszenie na zjazd muzyków kościelnych

ZAPROSZENIE BISKUPA SIEDLECKIEGO KAZIMIERZA GURDY

NA ZJAZD MUZYKÓW KOŚCIELNYCH DIECEZJI SIEDLECKIEJ

Czcigodni Księża Proboszczowie
Drodzy Siostry i Bracia – Muzycy Kościelni!

Wraz z Komisją ds. Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej serdecznie zapraszam na Zjazd Muzyków Kościelnych z Diecezji Siedleckiej, który odbędzie się w poniedziałek 6 września br., w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim w Siedlcach. Do udziału w tym spotkaniu zaproszeni są wszyscy, którzy pełnią posługę organistów w parafiach naszej diecezji oraz ci, którzy w jakikolwiek sposób są zaangażowani w muzykę kościelną (dyrygenci chórów, scholii liturgicznych, kantorzy, psałterzyści).

Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30. Podczas spotkania zostanie omówiona sprawa przygotowania do jubileuszu 25-lecia beatyfikacji Błogosławionych Męczenników z Pratulina oraz zaprezentowany zostanie plan pracy na rok 2021/2022. O godz. 11.30 rozpocznie się w Katedrze Siedleckiej przygotowanie do liturgii z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, a o godz. 12.00 będzie celebrowana Eucharystia. Po Mszy św. odbędzie się agapa, kończąca wspólne spotkanie.

Bardzo proszę Czcigodnych Księży Proboszczów o przekazanie zaproszenia Osobom zaangażowanym w dziedzinę muzyki kościelnej oraz o umożliwienie organistom udziału w tym Zjeździe. Koszt uczestnictwa w spotkaniu wynosi – 70 zł.

Z pasterskim błogosławieństwem

Kazimierz Gurda
BISKUP SIEDLECKI

Ks. Piotr Radzikowski
PRZEWODNICZĄCY KOMISJI
DS. MUZYKI KOŚCIELNEJ DIECEZJI SIEDLECKIEJ

L.dz. 1003/2021
Siedlce, dnia 27 sierpnia 2021 r.

Zaproszenie na zjazd Muzyków Kościelnych – pobierz (plik .doc)

Kuria Diecezjalna Siedlecka

ul. Piłsudskiego 62, 08-110 Siedlce

Telefon: tel.: 25 / 644 21 95

E-mail: muzykadiecezja@idsl.pl