Rekrutacja do Studium organistowskiego

Diecezjalne Studium Muzyki Kościelnej w Siedlcach ogłasza nabór na rok szkolny 2021/2022. Przesłuchanie wstępne dla kandydatów odbędzie się 14 września 2021 r. o godz. 10 w Sali Wielofunkcyjnej CARITAS Diecezji Siedleckiej przy ul. Świrskiego 56. Kandydaci nie muszą posiadać przygotowania muzycznego. W ramach przesłuchania sprawdzane są predyspozycje do kształcenia muzycznego, a także umiejętność gry na dowolnym instrumencie (nieobowiązkowo).

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauką muzyki kościelnej do zapoznania się ze szczególną specyfiką edukacyjną naszej szkoły na stronie www.muzyka-diecezjasiedlce.pl/studium-muzyki-koscielnej .

Zapraszamy kandydatów chętnych do podjęcia regularnej nauki w Studium (3 lata – egzamin kantora, kolejne 2 lata – dyplom organisty). Wychodząc również na przeciw tym osobom, które, choć od lat posługują w parafiach, nie uzyskały dotąd dyplomu Studium, DSMK prowadzi dodatkową grupę ukierunkowaną na dokształcanie muzyczno-liturgiczne, do której szczególnie zapraszamy osoby, którym do uzyskania dyplomu brakuje zaliczeń z jednego, bądź kilku przedmiotów oraz tych organistów, którzy chcą podciągnąć swoje umiejętności z wybranej tematyki. Grupa ta, zrzeszająca osoby w różnym wieku, kształci się w trybie jednorocznym według indywidualnie sprofilowanego programu.

Zwracam się z prośbą do Księży Proboszczów o poinformowanie wiernych o możliwości podjęcia nauki w naszym Studium oraz o skierowanie szczególnej zachęty do nauki muzyki do osób zaangażowanych w muzykę liturgiczną w parafiach – kantorów i psałterzystów, osoby prowadzące scholę i zespoły parafialne oraz organistów, którzy dotychczas nie ukończyli Studium.

Zwracam się również z prośbą o udostępnienie w parafiach naszych materiałów informacyjnych.

Z wyrazami szacunku,
Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa
Dyrektor DSMK w Siedlcach

Diecezjalne Studium Muzyki Kościelnej
ul. Piłsudskiego 62, 08-110 Siedlce
tel. 603 683 952
www.muzyka-diecezjasiedlce.pl

PLIKI DO POBRANIA:

  • Rekrutacja do Studium Organistowskiego – informacja o DSMK 2021 – pobierz (plik pdf)

Kuria Diecezjalna Siedlecka

ul. Piłsudskiego 62, 08-110 Siedlce

Telefon: tel.: 25 / 644 21 95

E-mail: muzykadiecezja@idsl.pl